top of page
city_motion-304.jpg

קרדיט ל-ICLEI

שותפים לדרך

2.11.2016, יום ד'
שדרות בן ציון,
תל-אביב, 20:00-10:00
_________________________

זזים אחרת, חיים אחרת,
בואו לראות כיצד תנועה אחרת משנה את המרחב העירוני שלנו

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

סרטון מסכם

מה הסיפור שלנו?

מה הסיפור שלנו?

המייסדת

ציפי בוקשפן, יזמת ויועצת לקידום פרויקטים הובילה את השת"פ להקמת "המכון לתחבורה חדשנית" בשיתוף מנהלת תחליפי דלקים במשרד רוה"מ ובית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר באוניברסיטת ת"א. שם הבינה את חשיבות קידום תחום התחבורה. את התשוקה לקידום נושאים בסדר היום הציבורי טיפחה במסגרת תפקידה כמנהלת מחלקת הכנסים של קבוצת הארץ-  TheMarker. במסגרת לימודי התואר השני - MBA בעיצוב, יזמות וחדשנות, המכללה למנהל חקרה את אירוע Ecomobility festival .

TB בלבד.jpg

ההפקה

כפיים הוקמה בשנת 1999 והיא בבעלות עופר שטרית. תחומי הפעילות המרכזיים שלנו הם: הפקות, פסטיבלים, כנסים ותערוכות, קריאייטיב, תוכן וניהול קמפיינים, קידום מכירות ושיווק חווייתי, שיווק והפקה של אירועי אקטיב לייף סטייל, שיווק דיגיטלי וייעוץ שיווקי. 

מה קורה בעולם?

תל-אביב- יפו, כעיר חכמה, החליטה להיות ראשונת הערים בישראל המאמצת את הפסטיבל ובכך מצטרפת לשורה של ערים מרכזיות בעולם: פריז, ברצלונה, לונדון, בריסל, ברלין ועוד, אשר מקיימות יוזמות ברוח דומה, ביניהן:Car-free day ב-22 בספטמבר,
Eco mobility world festival בו שכונה שלמה נחסמת לתנועת כלי רכב פרטיים במשך חודש שלם, פסטיבלים לחדשנות בתחום התחבורה האורבנית כגון Autonomy  בפריז ועוד.

הטרנד העולמי מתחזק עם הצטרפות מדינות רבות לאמנת Eco Mobility העולמית, במטרה לקדם תחבורה עירונית חכמה ברמה בינלאומית (ארה"ב, גרמניה, אוסטרליה, מקסיקו, בולגריה, פורטוגל, קולומביה, ארגנטינה ועוד).

דוגמאות נוספות מהעולם:

  1. City Lab - לחצו כאן

  2. Open Street Project - לחץ כאן

  3. Sustainable Amsterdam - לחץ כאן 

הסיפור שלנו

 City Motion עיר בתנועה הינו אירוע חדשני המציג אלטרנטיבות לתנועה וטכנולוגיה במרחב העירוני. האירוע יאפשר הצצה אל עתיד תחבורתי, מתוך הבנה שהתחבורה היא קטליזטור לשינוי במרחב הציבורי ובעלת השפעה מהותית על איכות חיינו כקהילה. 
 

מטרת האירוע היא לחשוף את הציבור הרחב לתמורות שיכולות לצמוח משינוי הרגלי התנועה במרחב האורבני, כגון: שיפור באיכות האוויר, הפחתת רעש, פריחה של עסקים קטנים ועוד.
 

הפסטיבל נערך בשיתוף עם התכנית הלאומית לתחליפי דלקים שבמשרד ראש הממשלה שתקיים במקביל את הכנס השנתי שלה. מטרת הפעילות המשותפת היא העלאת הנושא לסדר היום וקירוב החזון אל הרחוב והציבור.
 

הפסטיבל בתל-אביב- יפו הוא רק הסנונית הראשונה. אנו מזמינים ראשי ערים נוספים לאמץ את המותג City motion בגרסאות מותאמות למרחב העירוני שלהם ולצרכיו הייחודיים ובכך להביא בשורה אמיתית לתושבי העיר.  

מיטל להבי, סגנית ראש העיר תל-אביב-יפו ומחזיקת תיק התחבורה התגייסה מהרגע הראשון להפיכת "עיר בתנועה" לפסטיבל שיתוף וחיבור בין תושבים תחבורה וטכנולוגיה:
"תל אביב יפו זקוקה למהפכה בתחום התנועה - המידע התנועתי שנמצא כיום בכף היד של כולנו יכול להפוך ל-BIG DATA שישלב בין טכנולוגיות מתקדמות כדי לשרת את צרכי והרגלי התנועה שלנו וליצור פתרונות וטרנדים חדשים. זה הבסיס לעיר זורמת, מתחברת ומרתקת. פסטיבל "עיר בתנועה" מהווה מפגש של קהילות מהעיר ומהמטרופולין עם עולם התחבורה החכמה, כדי לחלחל את המהפך והחדשנות לתודעה הציבורית. כולנו רוצים לראות את העיר הזורמת והמפתח נמצא בראש, בידיים וברגליים של כולנו - בשילוב בין יכולות, רגולציה ובעיקר - כוח ציבורי שידרוש את השינוי ויניע אותו."

מה באירוע?

מה באירוע?

מסרים תחבורתיים חשובים לציבור

תחבורה פוגשת קהילה- מנכסים את הכביש חזרה לציבור ונהנים מהפנינג רחוב צבעוני

אקספו (EXPO) כלי תחבורה חדשניים בעיר

יחסי ציבור

מהתקשורת

Unknown Track - Unknown Artist
00:00 / 00:00
download.png
bottom of page