CityMotion2017_1006.jpg

קרדיט ל-ICLEI

כולכם מוזמנים להיחשף לאלטרנטיבות תנועה חכמות ולחוות את יתרונותיהן עבור הפרט, הקהילה והמרחב העירוני.

 

כי כשזזים אחרת, חיים אחרת.

הכניסה חופשית.

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

שותפים לדרך

מציגים

ייעוץ טכנולוגי

תודות

city_motion_2017_logo.png

מה באירוע?

האקתון בשיתוף סטודנטים ומומחים לצמצום השימוש ברכב פרטי במרחב העירוני 

CityMotion2017-977.jpg

תחבורה פוגשת קהילה
 מנכסים את הכביש חזרה לציבור ונהנים מהפנינג רחוב צבעוני

פאנל מומחים

היסעים שיתופיים
היסעים שיתופיים
press to zoom
סייבר ברכבים
סייבר ברכבים
press to zoom
רכב אוטונומי
רכב אוטונומי
press to zoom
אורחים בינלאומיים
אורחים בינלאומיים
press to zoom
מיזמי תחבורה מהעולם
מיזמי תחבורה מהעולם
press to zoom
מעברי חצייה מהעולם
מעברי חצייה מהעולם
press to zoom
אופני דן
אופני דן
press to zoom
הצצה לנתיבי המחר
הצצה לנתיבי המחר
press to zoom
פתרונות לק"מ האחרון
פתרונות לק"מ האחרון
press to zoom
מרכז הבקרה
מרכז הבקרה
press to zoom
הצגת ילדים בנושא בטיחות
הצגת ילדים בנושא בטיחות
press to zoom
פאנל שופטים האקתון
פאנל שופטים האקתון
press to zoom

מה הסיפור שלנו?

 

העומדים מאחור

ציפי בוקשפן, יזמת ויועצת לקידום פרויקטים, הובילה את השת"פ להקמת "המכון לתחבורה חדשנית" בשיתוף מנהלת תחליפי דלקים במשרד רוה"מ ובית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר באוניברסיטת ת"א. בשנת 2016 חברה לאלינור סלוניקי, המתמחה במעקב אחר טרנדים בינלאומיים בתחום הציבורי, ויחד פיתחו את פסטיבל "עיר בתנועה" מתוך מטרה לייצר סדרה של אירועים תחבורתיים חווייתיים אשר יעלו את המודעות הציבורית לתנועה אלטרנטיבית.

השתיים יצרו קשר עם מנהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה אשר אימצה את המיזם מהרגע הראשון ואף החליטה לקיימו לראשונה בנובמבר 2016 בשד' בן ציון בת"א, במקביל לכנס השנתי הבינלאומי אשר התקיים במתחם הבימה הסמוך. יחד עם חיבוק חם מצד עיריית ת"א, נחל הפסטיבל הצלחה רבה בשנתו הראשונה עם למעלה מ-10,000 מבקרים. האירוע מופק, זו השנה השניה, ע"י חברת "כפיים".  

מה קורה בעולם?

תל-אביב- יפו, כעיר חכמה, החליטה להיות ראשונת הערים בישראל המאמצת את הפסטיבל ובכך מצטרפת לשורה של ערים מרכזיות בעולם: פריז, ברצלונה, לונדון, בריסל, ברלין ועוד, אשר מקיימות יוזמות ברוח דומה, ביניהן:Car-free day ב-22 בספטמבר,
Eco mobility world festival בו שכונה שלמה נחסמת לתנועת כלי רכב פרטיים במשך חודש שלם, פסטיבלים לחדשנות בתחום התחבורה האורבנית כגון Autonomy  בפריז ועוד.

הטרנד העולמי מתחזק עם הצטרפות מדינות רבות לאמנת Eco Mobility העולמית, במטרה לקדם תחבורה עירונית חכמה ברמה בינלאומית (ארה"ב, גרמניה, אוסטרליה, מקסיקו, בולגריה, פורטוגל, קולומביה, ארגנטינה ועוד).

דוגמאות נוספות מהעולם:

  1. City Lab - לחצו כאן

  2. Open Street Project - לחץ כאן

  3. Sustainable Amsterdam - לחץ כאן 

הסיפור שלנו

 City Motion עיר בתנועה הינו אירוע חדשני המציג אלטרנטיבות לתנועה וטכנולוגיה במרחב העירוני. האירוע יאפשר הצצה אל עתיד תחבורתי, מתוך הבנה שהתחבורה היא קטליזטור לשינוי במרחב הציבורי ובעלת השפעה מהותית על איכות חיינו כקהילה. 
 

מטרת האירוע היא לחשוף את הציבור הרחב לתמורות שיכולות לצמוח משינוי הרגלי התנועה במרחב האורבני, כגון: שיפור באיכות האוויר, הפחתת רעש, פריחה של עסקים קטנים ועוד.
 

הפסטיבל נערך בשיתוף עם התכנית הלאומית לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה שבמשרד ראש הממשלה שתקיים במקביל את הכנס השנתי שלה. מטרת הפעילות המשותפת היא העלאת הנושא לסדר היום וקירוב החזון אל הרחוב והציבור.
 

הפסטיבל בתל-אביב- יפו הוא רק הסנונית הראשונה. אנו מזמינים ראשי ערים נוספים לאמץ את המותג City motion בגרסאות מותאמות למרחב העירוני שלהם ולצרכיו הייחודיים ובכך להביא בשורה אמיתית לתושבי העיר.  

מיטל להבי, סגנית ראש העיר תל-אביב-יפו ומחזיקת תיק התחבורה התגייסה מהרגע הראשון להפיכת "עיר בתנועה" לפסטיבל שיתוף חיבור בין תושבים תחבורה וטכנולוגיה:
"תל אביב יפו זקוקה למהפכה בתחום התנועה - המידע התנועתי שנמצא כיום בכף היד של כולנו יכול להפוך ל-BIG DATA שישלב בין טכנולוגיות מתקדמות כדי לשרת את צרכי והרגלי התנועה שלנו וליצור פתרונות וטרנדים חדשים. זה הבסיס לעיר זורמת, מתחברת ומרתקת. פסטיבל "עיר בתנועה" מהווה מפגש של קהילות מהעיר ומהמטרופולין עם עולם התחבורה החכמה, כדי לחלחל את המהפך והחדשנות לתודעה הציבורית. כולנו רוצים לראות את העיר הזורמת והמפתח נמצא בראש, בידיים וברגליים של כולנו - בשילוב בין יכולות, רגולציה ובעיקר - כוח ציבורי שידרוש את השינוי ויניע אותו."

מהתקשורת

Unknown Track - Unknown Artist
00:00 / 00:00
 

ליצירת קשר

מייל - tsippibuk@gmail.com

פנייתך התקבלה בהצלחה! נציגנו יחזור אליך בהקדם

שם *

דוא"ל *

נושא

הודעה